Orange Polska uruchomił kanał o przepustowości 800 Gb/s w sieci teletransmisyjnej pomiędzy Warszawą a Katowicami. To pierwszy kanał o tak dużej pojemności w sieci firmy. Wkrótce będą mogli z niego korzystać także inni operatorzy telekomunikacyjni.
Nowy kanał charakteryzuje się wyjątkowo niskim opóźnieniem, wynoszącym zaledwie 2,2 ms. i jest wyposażony w mechanizmy ochrony międzywęzłowej.
Projekt został zrealizowany głównie z myślą o potrzebach segmentu operatorskiego oraz projektach wymagających wysokiej jakości przesyłu transmisji. Wysoka jakość przesyłu transmisji czyni opcję 800 Gb/s szczególnie atrakcyjną dla operatorów, którym zależy na zestawieniu łączy o dużej przepływności pod usługi sieci szkieletowych. Rozwiązanie to zapewnia wysokowydajny dosył (backhaul) i najlepszą jakość dostępu do źródeł treści w odległych Data Center.
Oprócz nowej opcji Orange Polska oferuje operatorom także kanały optyczne o przepustowości 100 Gb/s, 200 Gb/s i 400 Gb/s.
06 marca 2025
Aktualizacja baz łączy VDSL oraz punktów dostępowych - 06.03.2025
Zachęcamy do pobrania plików zawierających aktualizację bazy VDSL oraz punktów dostępowych.
03 marca 2025
Zapraszamy na webinar 12 marca 2025
Zapraszamy na webinar o tym, jak w prosty sposób dzięki MVNO zbudować atrakcyjną ofertę konwergentną.
27 lutego 2025
Aktualizacja baz łączy VDSL oraz punktów dostępowych - 27.02.2025
Zachęcamy do pobrania plików zawierających aktualizację bazy VDSL oraz punktów dostępowych.
27 lutego 2025
SOR – aktualizacje załączników – 27.02.2025
Zapraszamy do zapoznania się z listą zaktualizowanych załączników SOR.