Duże zmiany w open peeringu TPIX – wdrożyliśmy lokalne zamykanie ruchu. Teraz wymiana danych między uczestnikami naszej platformy open peeringowej przebiega najkrótszą możliwą ścieżką, bez konieczności przechodzenia przez PoP w Warszawie.
Nowe rozwiązanie przynosi użytkownikom platformy TPIX trzy kluczowe korzyści:
Rozwiązanie opiera się na technologii EVPN, która umożliwia efektywne kierowanie ruchu między operatorami. Dzięki temu zwiększa się dostępność open peeringu, a wymiana danych staje się bardziej odporna na stany nadzwyczajne.
Dotychczasowy TPIX z jego obecnymi zasobami, poszerzony o lokalną, bardziej efektywną i bezpieczniejszą wymianę ruchu pomiędzy operatorami, to doskonała wiadomość zwłaszcza dla lokalnych dostawców internetu (ISP), dla których oznacza to prawdziwie lokalną usługę, uzupełnioną o centralne zasoby TPIX w Warszawie.
Połączone ASN
Pojemność (Tbit)
Portów w użyciu
02 marca 2026
SOR – aktualizacje załączników – 02.03.2026
Zapraszamy do zapoznania się z listą zaktualizowanych załączników SOR.
26 lutego 2026
Aktualizacja baz łączy VDSL oraz punktów dostępowych - 26.02.2026
Zachęcamy do pobrania plików zawierających aktualizację bazy VDSL oraz punktów dostępowych.
19 lutego 2026
Lokalne zamykanie ruchu w TPIX - większe bezpieczeństwo i wyższa jakość bez dodatkowych kosztów
Wdrożyliśmy lokalne zamykanie ruchu w TPIX, co oznacza, że ruch internetowy nie musi już przechodzić przez PoP w Warszawie.
12 lutego 2026
Jedna oferta hurtowa – wiele sieci FTTH
Podpisaliśmy umowę z FCA S.A. w zakresie świadczenia usług hurtowych na sieci światłowodowej FCA wybudowanej w ramach Programu KPO.