Budować czy dzierżawić? Niezależnie od tego, jak odpowiesz sobie na to pytanie i jaki ostatecznie model wybierzesz – nie obejdzie się bez projektu technicznego. A jeśli projekt… to tylko w Orange. Dlaczego? Za chwilę się przekonasz.
Najszybszym sposobem dotarcia do nowych klientów, podłączenia ich do sieci i świadczenia im usług, jest wydzierżawienie niezbędnej infrastruktury od innych operatorów. Jeśli dodatkowo zlecimy projektowanie wydzierżawiającemu tę infrastrukturę i tym samym ograniczymy cały proces tylko do dwóch graczy: dzierżawcy i wydzierżawiającego, to wyeliminujemy konieczność prowadzenia uzgodnień i wyjaśnień z zewnętrzną firmą projektową.
Rocznie wykonujemy kilka tysięcy projektów. Średni czas wykonania projektu na naszej infrastrukturze wynosi 2 tygodnie. Co najważniejsze – tworzymy projekt optymalny, który odpowiada nie tylko na bieżące potrzeby, ale wytrzyma też próbę czasu, m.in. w zakresie rosnącego zapotrzebowania na przepustowość sieci. Efekt? Zmniejszenie kosztów przyszłych inwestycji.
Przyjmijmy, że planujesz inwestycję, w ramach której chcesz wydzierżawić część infrastruktury Orange. W tym celu składasz zapytanie o wydanie WT (Warunków Technicznych) i o projekt techniczny w POKO, zazwyczaj na konkretną, pojedynczą relację.
Każde takie zapytanie generuje koszty związane z:
W grę wchodzą także ewentualne, dodatkowe koszty obsługi wniosku, wynikające z konieczności korekty wydanych WT i potrzeby zmiany trasy (ponowne wykonanie projektu technicznego). Wszystko to wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu – twojego lub twojego pracownika.
A teraz wyobraź sobie, że cały ten proces (i więcej), zlecasz nam – a sam w tym czasie zajmujesz się swoim biznesem. Zaprojektujemy rozwiązanie optymalne pod względem kosztowym, technicznym i czasu realizacji.
Jeżeli planujesz realizację większej liczby relacji, np. na obszarze całej miejscowości czy gminy, zaproponujemy ci kompleksowe podejście do takiego zadania. A jeśli np. korzystasz z programów KPO i FERC, taka całościowa usługa idealne ułatwi ci realizację budowy sieci.
Przede wszystkim przy takim podejściu do projektowania uzyskasz indywidualną wycenę dla całego zadania, co ograniczy zwielokrotnianie opłaty podstawowej. Ponadto zaplanujemy twoją sieć jeszcze przed wydaniem WT.
Żeby wybrać najlepszą trasę kabla światłowodowego (czy to na infrastrukturze Orange czy energetycznej), uwzględniając przy tym istniejące kolizje (np. zagospodarowanie terenu, duże budynki, wysokie drzewa itp.), jeszcze przed wykonaniem dokumentacji projektowej przeprowadzimy wizję w terenie. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko składania wielokrotnie tego samego wniosku.
W ramach kompleksowego podejścia do projektowania zajmiemy się:
Jeśli twój projekt dodatkowo będzie wymagał:
nasz projektant też się tym zajmie.
Zlecając nam wykonanie projektu obejmującego większy obszar niż jedna, dwie relacje, cały proces obsługi, o którym pisaliśmy wyżej, przyjmujemy na siebie. W ramach jednej opłaty przygotowawczej nasi projektanci zajmą się całym zakresem, związanym nie tylko z infrastrukturą Orange, ale też energetyczną. Jako wykonawca zajmiemy się kalkulacją wszystkich zadań, które będą obliczone pod konkretną miejscowość, a nie tylko pod osobną, pojedynczą relację, jak ma to miejsce w podejściu klasycznym.
Jednym zdaniem – zlecenie Orange kompleksowej realizacji projektu technicznego sieci, to zarówno oszczędność twojego czasu, pieniędzy, ale też gwarancja jakości.
Planujesz stworzenie lub rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej?
Skontaktuj się z naszym biurem projektowym:
Skonsultujemy Twoje potrzeby i pomożemy zdefiniować wymogi techniczne inwestycji.
Zobacz także:
26 sierpnia 2024
Budujesz sieć w ramach KPO i FERC? Skorzystaj z naszej infrastruktury i usług
Sprawdź jakie wsparcie oferujemy przy budowie lub rozbudowie sieci.
14 sierpnia 2024
Konkurencyjne czy komplementarne? Technologie 5G i FTTH w Europie
Technologie 5G i FTTH to aktualnie jedne z najważniejszych trendów w dziedzinie telekomunikacji. Przeczytaj o tym, jaki mają wpływ na jakość i dostępność usług internetowych na całym świecie.
15 lipca 2024
Ethernet na odludziu, czyli jak zapewnić dostęp do sieci, gdy nie ma światłowodów
Przeczytaj o usłudze Mobilnej Transmisji Danych, w której łącze dostępowe realizowane jest w oparciu o technologie bezprzewodowe.
17 czerwca 2024
Światłowód + 5G = Konwergentna sieć przyszłości
Czy 5G może zastąpić oferowane obecnie stacjonarne usługi internetowe? Czy raczej jest w stosunku do nich komplementarna?